Który materiał opałowy sprawdzi się najlepiej i nie wpłynie negatywnie na środowisko? Czy ekogroszek jest ekologiczny i spełnia te warunki? Jak najbardziej. Spalając ekogroszek w przystosowanych do tego kotłach, wydziela się mniej szkodliwych związków. Produkt spełnia rygorystyczne normy, dlatego chcąc wpłynąć pozytywnie na warunki środowiskowe, warto go kupić. Dowiedz się więcej o tym, z czego jest zrobiony ekogroszek i czy jest ekologiczny.
Czy ekogroszek pozytywnie wpływa na środowisko naturalne?
Jest kilka źródeł energii, dzięki którym można ogrzać pomieszczenie czy podgrzać wodę. Niestety prąd i gaz są drogie w utrzymaniu, dlatego ludzie chętniej korzystają z tańszych rozwiązań. Ekogroszek to produkt niedrogi, posiadający wiele zalet, a główną z nich jest pozytywny wpływ na środowisko.
Co prawda ekogroszek powstaje z węgla, jednak są to wyselekcjonowane części, specjalnie obrobione. Powstały z węgla ekogroszek nie posiada dużo siarki i popiołu, co sprawia, że dobrze się pali i bez problemu ogrzewa nawet ogromne pomieszczenia.
Żeby korzystać z ekogroszku, należy zaopatrzyć się w kocioł niskoemisyjny, wyposażony w podajnik ślimakowy bądź tłokowy. Takie piece obniżają koszty spalania, co przekłada się na domowy budżet. Obsługa kotłów jest prosta, dlatego poradzi sobie z tym każdy laik. Mając na uwadze troskę o przyszłość planety, stworzono także specjalne urządzenia na ekogroszek.
Palenie ekogroszkiem nie wydziela do atmosfery praktycznie w ogóle gazów cieplarnianych, a sam proces jest bezdymny. Dostawca ma obowiązek przedłożenia dokumentu potwierdzającego bezpieczeństwo ekologiczne groszku. Masz wtedy pewność, że spalasz towar najwyższej jakości, dostosowany do narzuconych norm.
Ekogroszek jest ekologiczny – FAKT czy MIT?
Wokół ekogroszku urosło wiele niedopowiedzeń, które warto wyjaśnić. Poznaj cztery fakty i mity na temat ekogroszku.
Ekogroszek można spalać w dowolnym piecu – MIT
Jeżeli wrzucisz najlepszej jakości ekogroszek do nieprzystosowanego pieca, to wykonasz jedynie niepotrzebną robotę i wydasz na marne pieniądze. Wybór właściwego kotła rozpoczyna proces przejścia na naturalny materiał opałowy. Szkoda Ci pieniędzy na nowy piec pod ekogroszek? Musisz wiedzieć, że inwestycja w kocioł zwróci się szybciej niż myślisz.
Piece do spalania ekogroszku są proste w obsłudze i intuicyjne. Jaki piec na ekogroszek wybrać? Do spalania groszku najczęściej używa się kotłów ślimakowych lub tłokowych. Wybierając piece do ekogroszku, skonsultuj się z profesjonalnym sprzedawcą.
Ekogroszek nie jest opłacalny – MIT
Ekogroszek jest bardzo opłacalnym materiałem opałowym, nawet jeżeli jego ceny rosną. Inne materiały są o wiele tańsze, jednak pamiętaj, że ekogroszek jest wydajny. Jeżeli kupisz tonę węgla, to spalisz go szybciej niż tonę ekogroszku.
Nie każdy ekogroszek jest naturalnym materiałem opałowym – PRAWDA
Ekogroszek jest przyjazny naturze, mimo że powstaje z węgla. Podczas produkcji ekogroszek przechodzi liczne zabiegi zwiększające jego energetyczność. Ekogroszek spalany w dostosowanym do niego kotle nie wydziela do atmosfery szkodliwych gazów cieplarnianych. Spalanie jest procesem bezdymnym.
Ekogroszku nie poleca się kupować zimą – PRAWDA
Sezon grzewczy rozpoczyna się na przełomie września i października i to wtedy sprzedaż ekogroszku jest najwyższa. Chłodniejsze miesiące przyczyniają się do zwiększenia wilgotności tego materiału. Najlepiej wysuszony ekogroszek dostaniesz latem – w tym czasie rób zapasy. Jak łatwo się domyślić, ekogroszek kupiony w sezonie letnim jest tańszy niż ten w sezonie zimowym.
Jak rozpoznać prawdziwy ekogroszek?
Mając wiedzę na temat ekogroszku, kupisz go odpowiedzialnie i z łatwością wybierzesz oryginalny produkt. Dobrej jakości produkt jest ciemnoszary, a jego bryłki są w rozmiarze od 5 do 25 mm. Zwróć uwagę na niską zawartość miału – górna granica musi wynosić 10%. Jakościowy ekogroszek jest droższy, ale pozwoli na długotrwałe i szybsze spalanie. Idealna zawartość części niepalnych nie powinna przekraczać 12%. Dlatego wybierając ekogroszek, pytaj sprzedawcę o wartość..
Jakość ekogroszku a wpływ na ekologię
Ekogroszek to ekologiczny sposób wytwarzania ciepła, niedostarczający środowisku trujących substancji. Wpływ ekogroszku na środowisko jest duże, ponieważ jakby każdy zmienił tradycyjny piec na ślimakowy i palił ekogroszkiem, to poprawiłaby się jakość powietrza. Aby palenie ekogroszkiem było przyjazne środowisku, wybieraj produkty wysokiej jakości, odznaczające się małą wilgotnością.
Podsumowanie
Jako firma odpowiedzialna za sprzedaż węgla, proponujemy wysokiej jakości ekogroszek. Jeżeli zależy Ci na wydajnym i czystym spalaniu, to postaw na sprawdzonych dostawców. Korzystaj w pełni z zalet wynikających z popularnego materiału opałowego.