Scroll Top
ul. Nowogrodzka 50/54/515, 00-950 Warszawa
+48 600 858 921

Węgiel workowany – jakie są jego zalety?

Zastanawiasz się nad tym, jaki węgiel w worku warto kupić? Pewnie pierwsza myśl, jaka przychodzi Ci do głowy, to ekogroszek. I bardzo dobrze! Ten rodzaj węgla ma znaczną przewagę nad pozostałymi rozwiązaniami – jest bezpieczny, ekonomiczny i ekologiczny. Chcesz poznać więcej zalet węgla w worku? To zachęcamy Cię do lektury dzisiejszego artykułu, w którym opowiemy o wszystkich zaletach węgla workowanego.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Węgiel workowany – jakie są jego zalety?

Zastanawiasz się nad tym, jaki węgiel w worku warto kupić? Pewnie pierwsza myśl, jaka przychodzi Ci do głowy, to ekogroszek. I bardzo dobrze! Ten rodzaj węgla ma znaczną przewagę nad pozostałymi rozwiązaniami – jest bezpieczny, ekonomiczny i ekologiczny. Chcesz poznać więcej zalet węgla w worku? To zachęcamy Cię do lektury dzisiejszego artykułu, w którym opowiemy o wszystkich zaletach węgla workowanego.

Zalety węgla workowanego

Jeżeli wahasz się, jaki węgiel w worku warto kupić, koniecznie zapoznaj się z zaletami każdego rozwiązania. Po pierwsze ekogroszek wyróżnia się wysoką kalorycznością, co sprawia, że jest to bardzo ekonomiczna forma ogrzewania. Stosując ekogroszek w swoim piecu, obniżysz koszty wytwarzania energii cieplnej, więc w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy na inne niezbędne wydatki. Węgiel workowany jest też znacznie wydajniejszy od węgla przechowywanego luzem. Przechowując ekogroszek w workach ograniczasz jego ekspozycję na czynniki zewnętrzne, jak chociażby za wysoka lub za niska temperatura. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zwietrzenia lub zawilgocenia węgla workowanego, co z kolei przełoży się na jego niższą wydajność.

Kolejną ważną zaletą węgla w worku jest wygodne i bezpieczne przechowywanie. Dzięki temu, że jest on odpowiednio zapakowany, możesz przechowywać go bez ryzyka zawilgocenia czy zwietrzenia. Poza tym przechowywanie ekogroszku wymaga mniej miejsca niż w przypadku węgla zakupionego luzem. Worki możemy układać jeden na drugim, dzięki czemu zyskamy więcej wolnej przestrzeni. Nie można też pominąć faktu, że węgiel w workach pomaga utrzymać czystość w okolicy pieca.

I ostatnia zaleta węgla w worku – możliwość dokładnej weryfikacji ilości dostarczonego węgla. Worki z ekogroszkiem są pakowane przez maszyny, a następnie zgrzewane, nie ma więc ryzyka, że zostaniesz oszukany i zapłacisz za węgiel, którego nie otrzymałeś. Węgiel w workach to również łatwiejsza praca w kotłowni – w prosty sposób odmierzysz potrzebną ilość opału, a także skontrolujesz, ile węgla spalasz i ile zostało Ci do końca sezonu grzewczego.

A co jeżeli w trakcie sezonu okaże się, że kupiłeś za mało ekogroszku? Nie musisz się o nic obawiać, sprzedaż ekogroszku prowadzi wiele sklepów internetowych, więc bez problemu zamówisz dodatkowe worki.

Kiedy warto kupić węgiel workowany?

Użytkownicy kotłów węglowych, a także producenci i dystrybutorzy opału podkreślają, że węgiel workowany najlepiej kupić w sezonie letnim. Dzięki wysokim temperaturom utrzymującym się od czerwca do września wilgotność węgla spada nawet o kilka procent! Oznacza to, że podobna objętość opału będzie ważyła zdecydowanie mniej, a więc za potrzebny węgiel zapłacimy mniej niż w pozostałych miesiącach.

Co jeszcze przemawia za kupnem węgla workowanego w sezonie letnim? Lato to moment, gdy mało osób zastanawia się nad tym, jak ogrzeje swój dom w najbliższym sezonie grzewczym. I właśnie to małe zainteresowanie węglem jest Twoim największym sprzymierzeńcem – z powodu braku klientów sprzedawcy oferują ekogroszek w dużo niższych cenach. Wniosek? Kupując węgiel w workach latem, z pewnością zaoszczędzisz dużą sumę pieniędzy!

O czym pamiętać kupując węgiel workowany?

Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując węgiel w worku, dlatego poniżej przedstawimy kilka specyficznych parametrów tego opału. Przede wszystkim wybierając węgiel workowany, zwróć uwagę na wartość opałową oraz zawartość siarki i popiołu. Pierwszy z tych parametrów powinien być jak najwyższy, natomiast drugi z nich jak najniższy. Niektórzy sprzedawcy, chcąc zmylić klienta, zamiast wartości opałowej podają ciepło spalania. Jego wartość jest zawsze wyższa niż wartość opałowa, dlatego nieuważni lub niezorientowani klienci mogą kupić produkt słabej jakości.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze węgla workowanego? Koniecznie zwróć uwagę na rodzaj opakowania – worek na ekogroszek powinien być suchy. Jeżeli będzie inaczej, może to świadczyć o tym, że produkt był przechowywany na zewnątrz – a tym samym będzie spalał się gorzej i mniej efektywnie.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęcił Cię do zakupu węgla w worku. Jak widzisz, to rozwiązanie ma wiele zalet – począwszy od dużej wydajności, przez atrakcyjne ceny, aż po łatwe i bezpieczne przechowywanie. Sprzedaż węgla prowadzi wielu dystrybutorów, dlatego znalezienie najlepszej oferty jest bardzo proste. Pamiętaj jednak, żeby przed zakupem dokładnie sprawdzić opinie o sprzedawcy. Zawsze wybieraj węgiel workowany od dostawców, którzy cieszą się zaufaniem i dobrą opinią wśród klientów.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane